fbpx

Folie ochronne samochodowe

Folie PPF to obecnie najbardziej skuteczny sposób zabezpieczenia lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ochroń swój samochód bezbarwną folią ochronną - auto zabezpieczone folią PPF (Paint Protection Film) jest chronione przed powstawaniem odprysków lakieru, które są nieuniknione podczas eksploatacji samochodu na drodze. Folie ochronne są także skutecznym sposobem na zabezpieczenie karoserii przed owadami, solą drogową, ptasimi odchodami, żywicą z drzew i olejami zagrażającymi Twojemu pojazdowi na co dzień. W naszych realizacjach korzystamy z folii najlepszych producentów na rynku, które zapewniają idealną gładkość powierzchni oraz krystaliczną przejrzystość. Dzięki temu zainstalowana folia jest praktycznie niezauważalna. Folia ochronna posiada także właściwości samoregeneracyjne – drobne rysy wynikające z eksploatacji samoistnie znikają!

Aplikując folię ochronną na karoserię pojazdu korzystamy z dedykowanych pod dany model pojazdu formatek. Wcześniej przygotowane szablony pozwalają na idealne dopasowanie folii do elementu, bez potrzeby docinania kształtu na karoserii pojazdu – minimalizujemy tym samym ryzyko uszkodzenia powłoki lakierniczej.

Grubość folii

Pomimo tego, że folia zainstalowana na karoserii samochodu jest praktycznie niezauważalna to tworzy bardzo odporną powłokę ochronną. Na 160 mikronów grubości całkowitej folii składa się warstwa wierzchnia (która ma właściwości samoregeneracyjne), warstwa poliuretanowa oraz cienka warstwa zawierająca samoprzylepny klej akrylowy.

Chroni przed

  • Żwir, piach, drobne kamienie powodujące odpryski lakieru
  • Otarcia parkingowe
  • Żywice z drzew, sól drogowa, owady, ptasie odchody
  • Rysy wynikające z codziennej eksploatacji samochodu

Cechy i właściwości

Bardzo wysoka przejrzystość – folia ochronna jest praktycznie niezauważalna. Jej struktura jest idealnie gładka, dlatego wygląda równie dobrze co powierzchnia lakieru. Wysoki połysk – występowanie folii na karoserii nie zmienia stopnia połysku, wygląda równie atrakcyjnie jak perfekcyjnie utrzymany lakier. Ochrona przez promieniowaniem UV – folia PPF w dużym stopniu wpływa na ochronę lakieru przed matowieniem, wywołanym przez promieniowanie UV. Możliwości samoregeneracyjne – dzięki zewnętrznej warstwie folia ochronna ma możliwość regeneracji pod wpływem czasu i ciepła - drobne defekty i rysy mają możliwość zniknięcia. Stała ochrona przez solą drogową i związkami organicznymi. Duże możliwości zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak przebiega aplikacja?

Instalacja folii ochronnej polega na aplikacji na karoserię samochodu za pomocą dedykowanych preparatów specjalnie przygotowanych pod dany element formatek. Zostają one wcześniej odpowiednio wycięte na maszynie tnącej – ploterze – w dany kształt, który pochodzi z bazy wykrojników dostarczonej przez producenta folii PPF. Takie rozwiązanie pozwala na precyzyjne dopasowanie formatki do elementu samochodu, dzięki czemu folia na samochodzie jest praktycznie niewidoczna, a wykończenie jej krawędzi pozostaje na bardzo wysokim poziomie jakościowym. Najważniejszą zaletą korzystania z formatek jest brak potrzeby demontażu samochodu. Z racji tego, że szablony są idealnie dopasowane do danej wersji karoserii modelu samochodu nie występuje konieczność ściągania poszczególnych części auta, gdyż krawędź folii kończy się w miejscu krawędzi elementu. Szablony wykluczają też potrzebę docinania folii na karoserii, co wyklucza możliwość uszkodzenia powierzchni lakieru samochodu.

Pielęgnacja i konserwacja

Do pielęgnacji samochodu oklejonego folią ochronną zaleca się korzystanie z dedykowanych kosmetyków samochodowych. Profesjonalne myjnie ręczne zwykle posiadają wiedzę odnośnie konserwacji aut zabezpieczonych folią poliuretanową, dlatego przed oddaniem samochodu na zabiegi pielęgnacyjne należy udzielić takiej informacji. Zaleca się niekorzystanie z myjni automatycznych, ze względu na stosowanie w nich agresywnej chemii, która może mieć negatywny wpływ na żywotności folii PPF. Przy prawidłowej eksploatacji samochodu możesz być pewien, że przez cały okres użytkowania oklejonego auta nie będzie z folią się nic złego działo. Demontaż folii ochronnej jest bezproblemowy – oklejanie folią ochronną to zabieg całkowicie odwracalny i bezpieczny.

Nasz realizacje

Zobacz poniżej jak wyglądają samochody zabezpieczone bezbarwną folią PPF.

Zadzwoń do nas
i umów się na wizytę


Zarezerwuj termin